Догляд за кішкою- Sharavi
Sharavi

Догляд за абіссинською кішкою

Абіссінська кішка – це охайна, акуратна домашня тварина, яка не вимагає постійного догляду. Тому кішки цієї породи підходять для працюючих людей або пенсіонерів, яким складно тривалий час приділяти турботі про свого вихованця.

Оптимізуємо умови проживання

Святий обов’язок будь-якого власника кішки – це забезпечення свого улюбленця місцем для сну та туалетом. Своє «ліжко» кішки зазвичай вибирають самостійно. Це може бути спинка дивана, крісло, батарея (абіссинці постійно мерзнуть, тому підшукують тепле містечко) або ліжко. До речі, останній варіант рекомендуємо відразу виключити зі списку, бо наявність тварини в ліжку вважається негігієнічною. Щоб усі були задоволені, запропонуйте своєму домашньому вихованцю спеціальний кошик або коробку для сну з м’якою подушкою всередині, яка зможе зберігати тепло. Поставте її в затемненому, але відкритому місці, звідки кішка зможе спостерігати за тим, що відбувається в будинку. «Будиночок» вашого улюбленця не повинен заважати домашнім. 

Лоток для туалету, наповнювач в якому прикритий фільтром, що поглинає запахи, повинен бути виготовлений з матеріалу, що легко чиститься. Це може бути пластмаса, кераміка, емальована сталь

Наповнювач для лотка необхідний, оскільки абіссинці можуть відмовитися відвідувати туалет без нього. Як наповнювач краще брати продукцію відомих марок, що комкується. Дерев’яні наповнювачі для абіссинців не підходять.

Годуємо та граємо

Для грайливих абіссинів потрібно купувати важкі миски для корму.Пластмасові тарілки легко перевернути, тому вибирайте «посуд» для кота з кераміки, металу та інших подібних матеріалів. Абіссинцям необхідно три ємності: для води та для різних видів корму.

Також дбайливі господарі зазвичай купують іграшки для своїх улюбленців. При їх придбанні важливо звертати увагу на наявність тонких і тендітних деталей, які можуть зашкодити вашому вихованцю. Наприклад, іграшки з пір’ям або на ниточках не підходять. Кішка може проковтнути пір’я, яке перекриє кишечник. Нитки можуть стати причиною задушення: заплутавшись у них, кішка не зможе звільнитися самостійно. Іграшки у вигляді мишок часто мають погано закріплені деталі (вічка, вушка), які можуть відірватися у процесі гри. Коли ваш абіссинець грає, не залишайте його без нагляду.

Їдемо на дачу чи до ветеринара

Короткошерстній кішці абіссинської породи буде дуже холодно взимку в наших краях. Тому варто подбати про одяг для вашого вихованця, якщо ви, звичайно, збираєтеся його виносити надвір. Одяг для кота можна пошити самостійно або замовити готовий варіант у спеціалізованих магазинах.


Кішку краще переміщати у переносці. Відразу зазначимо, що для юркої кішки не підходять переноски, які виготовляють для собак. З них будь-який абіссінець вибирається миттєво. Кмітливим тваринам під силу також відкрити будь-яку липучку і навіть блискавку. Тому від переноски з тканини теж потрібно відмовитися.


Найнадійнішими переносками для абіссинців вважаються пластмасові вироби з міцними металевими дверцятами.


Слідкуємо за здоров’ям

Хороший господар повинен завжди пам’ятати про щеплення свого вихованця та регулярно проводити процедури дегільмінтизації. Тоді абіссинська кішка буде здорова та бадьора.

Абіссинці мають коротку вовну, але це не означає, що її не потрібно вичісувати. Це можна робити один раз на тиждень. Для видалення вовни, що відмерла, слід користуватися частим гребінцем з міцного, натурального матеріалу, який не електризується. Така увага кішці піде на користь, тому що вона менше ковтатиме свою вовну, вилизуючи себе.


Абісінські кішки із задоволенням приймають водні процедури. Їхня вовна буде м’якшою і яскравішою, якщо користуватися при купанні спеціально розробленим для кішок шампунем, який продається в зоомагазинах. Купати кішку можна прямо у раковині. Це слід робити 1-2 рази на місяць.

Корисною покупкою для дому та свого улюбленця буде кігтеточка. З її допомогою можна уникнути деформації оббивки меблів від гострих кігтів абіссинця. До речі, пазурі кішкам можна і потрібно підрізати в міру потреби.

 

 

error: Content is protected !!