Історія породи - Sharavi
Sharavi

Історія породи абіссінських котів

 Існує дуже багато легенд про походження котів абіссінської породи. Багато хто говорить про африканські корені цієї породи та зв’язок абісинів із сомалійськими котами. Однак літератури на цю тему є досить мало, оскільки вони навіть не чули про цих котів до 90 -х років минулого століття на території колишніх Союзних республік. Шанувальники котів спочатку дуже насторожено сприймали появу Абіссінів. Кошенята дикого кольору, з усією їх зовнішністю, що нагадує африканських котів, які підкорють савани в дикій природі, здавалися неконтрольованими. Однак дуже скоро стало зрозуміло, що абіссини – це дуже доброзичливі тварини, що характеризуються винятковою лагідністю та хорошою винахідливістю. Попит на кошенята абіссінської породи постійно зростає. Багато людей починають цікаватися, і який це звір – абіссінський кіт. Фелінологи досі сперечаються про її походження. Найпопулярніша легенда, що пояснює появу цієї породи, – це наступна.

Багато власників Абіссінів впевнені, що вони живуть з нащадком Святого Африканського кота, до якого мешканці Стародавнього Єгипту мали дуже трепетне ставлення, оскільки ця істота була символом однієї з богинь. Ця версія походження Абіссінів має право існувати, оскільки вона підтверджується наявністю численних фігур котів, виготовлених з бронзи майстрів Стародавнього Єгипту. Ці фігури в повному розмірі, здавалося, створені від сучасних абіссінських котів. Фігури величних істот, що сидять на задніх ногах і дивлячись на все на все, мають однакові широко розташовані вуха, величезні виразні очі чіткого кольору, на які підкреслювали сяючі дорогоцінні камені (смарагди або жовті алмази), струнке тіло, як у абіссінців. Статуетки були прикрашені золотими намистом, що вказувало на божественне походження котів. Лоб кішок було прикрашено зображенням жука -скарабея. До цих пір на лобі багатьох елітних представників котів можна побачити такі позначки. На користь того, що стародавні коти мали шерсть з тікінгом, як і абіссини, вказують на часті виїмки, які можна побачити на скульптурах котів з Стародавнього Єгипту. І сама назва породи – абіссініан – посилається на легенду про африканське походження цих котів. Ефіопія, яку раніше називали Абіссінією, була однією з найсильніших стародавніх держав і підтримувала культурні та торгові зв’язки з царством на Нілі.

Деякі вчені вважають, що предки абіссінських котів жили в Індії. Ця версія заснована на тому, що з Індійських берегів був доставлений в Нідерландів у 1830 році, опудала тварини, що нагадує сучасного абіссінца з його зовнішнім виглядом. Згідно з деякими очевидцями, таких котів утримували в будинках індуси.

Існує третя легенда, яка пояснює появу абіссинів від диких котів, які жили в Сінгапурі та Малайзії. У 19 столітті британські військові, що служали у цих місцях, принесли Абіссінів до Європи. Ця версія може бути визнана справжньою, оскільки порівняльний аналіз абіссінів та котів породи Сінгапури доводить їх споріднення.

Щоб примирити прихильників цих абсолютно різних варіантів, слід сказати, що абіссінська порода могла утворитися на будь-якому континенті, де коти були заселені та продовжували жити, шерсть яких характеризується тикінгом. Більшість фелінологів впевнені, що на Британських островах була розведена абіссінська порода в її нинішньому вигляді. Це сталося в 1882 році, коли нова порода була зареєстрована та представлена світові. Перші представники цієї породи мали зовсім інший колір, який варіювався від синього до насиченого золота. Протягом минулого століття Абіссінці двічі опинилися на межі зникнення: під час Другої світової війни та в 70 -х, коли лейкемія погрожувала знищити всіх представників цієї породи. Але Абіссіни, які, згідно з легендою, мали 7 життів, змогли подолати ці неприємності і тепер впевнено завойовувати симпатії все більше нових людей.

Свого часу американські заводчики активно працювали над бездоганним виглядом цих котів, яким вдалося позбавити породу від малюнку тікінга та підшерстя поганого кольору.

Представники Абіссінської породи, ніби створені для нашого часу: вони не потребують особливої турботи та уваги, стають вірними друзями, які не зраджують і не залишають своїх власників. Уважні, грайливі коти перетворюють повсякденне життя на постійне свято! Це стильні, елегантні тварини, які пануватимуть у затишній квартирі студії та в розкішних залах заміського будинку.

error: Content is protected !!