Стандарти породи- Sharavi
Sharavi

Стандарти породи абісинської кішки

 

Горді короткошерстні абісини не відрізняються вражаючими розмірами. Це маленькі, акуратні, м’язові коти з чудовою формою з вухами, що нагадують локатори, і злегка витягнуті очі насиченого відтінку. Ви можете знайти абісинів з яскраво -зеленими, пронизливими жовтими або теплими бурштиновими очима. Ці домашні тварини мають неймовірну красиву шерсть. Кожне абіссінське волосся пофарбоване в два -три кольори, які не утворюють чіткого малюнка. Ця особливість кольору називається Tiking. За відсутністю малюнка на шерсті котів абіссінської породи, селекціонерів слід подякувати. Кілька десятиліть тому у абіссінів було вовна з вираженим малюнком.

Колір кішки змінюється залежно від відтінків на спині та грудях. На спині тварини є більш темний колір, живіт і частково лапи можуть бути покриті вершковим або персиковим пальто.

Представники Абіссінської породи можуть мати один із чотирьох кольорів:

– Дикий. Шерсть таких кішок має насичений червоно-коричневий відтінок, який у деяких місцях може бути чорним. Підшерстя таких котів пофарбовано в помаранчевий колір. Абіссинці дикого забарвлення більше за інших нагадують своїх далеких предків, що жили на лоні природи.

– Червоний (сорель). Уявіть собі кішку дикого забарвлення, висвітлить її шерсть на 2-3 тони і отримайте представника забарвлення сорель. Шерсть таких абіссінців пофарбована в червоні та руді відтінки.

– блакитний (сріблястий). Шерсть цих кішок має бежево-сріблястий тикінг. Виглядають такі кішки дуже незвичайно і благородно.

– Фавн. Щоб уявити цей відтінок, давайте змішаємо воєдино кавову фарбу, рожеву і бежеву. 

Елітні представники кішок абісинської породи повинні відповідати певним стандартам, які встановлені та підтримуються заводчиками всього світу. Отже, за системою WCF, абіссинець повинен мати:

– Невелике, гнучке, витончене тіло з добре розвиненими м’язами, довгим хвостом, що звужується до кінця, і витягнутими кінцівками. Подушечки лапок у абіссинців відрізняються округлою формою та маленькими розмірами. При погляді на абісинську кішку всі одразу звертають увагу і на її шию. Вона довга та граціозна.

– Середніх розмірів, округлу голову клиноподібної форми з чітко окресленим підборіддям та прямим носом.

– Великі вуха із закругленими кінцями та щіточками. Наявність овальної плями на вухах вітається.

– Яскраві, широко розставлені мигдалеподібні очі ясного відтінку. Кішки сріблястого забарвлення, за стандартом, повинні мати очі зеленого кольору. На повіках можна помітити шерсть із тикінгом.

– Волоски на спинці, кінчику хвоста, задніх лапах повинні мати мінімум подвійне, а краще потрійне зонування забарвлення волосся. Вовна на животі, грудях та внутрішній частині лап відрізняється рівномірним забарвленням. Повторимося, тікинг не повинен складати малюнок.

– Абісинці в ідеалі повинні мати блискучу, гладку шерсть, для якої характерні густота та гарна прилеглість до корпусу.

Абісинська порода має недоліки зовнішності, які вважаються порушенням стандартів. До них відносяться наявність будь-якого, навіть неявного малюнка вовни, невелика кількість смуг на волосинках, нерівномірне «намисто», біла пляма за підборіддям, відсутність тикінгу на повіках, смугасте забарвлення лап, сірий підшерстя. Наявність деяких із цих недоліків може позбавити кішку абіссинської породи титулу САС.

error: Content is protected !!